Darmowa dostawa od 100,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o koszulę?

Jak dbać o koszulę?

Jak dbać o koszulę?

Męska koszula jest coraz ważniejszym elementem stroju. To na jej podstawie dokonujemy często oceny naszego potencjalnego klienta lub partnera handlowego, na jej stan zwracamy jednak uwagę również wówczas, gdy wydajemy opinie na temat naszych znajomych. Nie wystarczy zatem zaopatrzyć się w model pochodzący z kolekcji jednego z najbardziej znanych producentów koszul. Aby koszula była naprawdę reprezentacyjna należy także nauczyć się we właściwy sposób o nią dbać.

Najgorszą rzeczą, na jaką może zdecydować się mężczyzna jest pojawienie się na ważnym spotkaniu w brudnej koszuli, wchodząc w jej posiadanie należy więc liczyć się z koniecznością częstego prania tej części garderoby. Jeśli nie mamy pojęcia, czy nadszedł już czas na zmianę koszuli na czysta, przyjrzyjmy się uważnie zarówno mankietom, jak i wewnętrznej stronie kołnierzyka. Ślady potu powinny dać nam do zrozumienia, że uruchomienie pralki jest koniecznością. Samo pranie koszuli nie musi być czynnością skomplikowaną, nie warto jednak polemizować z producentem tej części garderoby wychodząc z założenia, że na temat wspomnianej czynności wiemy więcej niż on. Każda koszula posiada metkę, na której możemy zapoznać się z zaleceniami dla osób przystępujących do jej prania, jeżeli więc chcemy, aby wybrany przez nas model służył nam dłużej niż kilka miesięcy, stosujmy się do nich bezwarunkowo. W niektórych pralkach dostępne są już specjalne programy pozwalające na pranie koszul, jeśli jednak nasz model tego urządzenia pozbawiony jest podobnych udogodnień, starajmy się wybierać taki program, który minimalizuje ryzyko gniecenia się ubrań. Ten sposób postępowania ułatwi nam prasowanie koszuli, a więc kolejną czynność, którą do perfekcji musi opanować elegancki mężczyzna.

Jak dbać o koszulę?
Jak dbać o koszulę?

Prasowanie koszuli to czynność, której towarzyszą mroczne legendy, nie dajmy się jednak przekonać o tym, że mówimy o zadaniu, któremu nie można podołać. Pamiętajmy przy tym, że sami możemy sobie je ułatwić już choćby poprzez suszenie koszul w pozycji wiszącej, wybieranie programów pozwalających na pranie bez zagnieceń oraz rozpoczynanie prasowania jeszcze zanim koszula całkowicie wyschnie. Podczas samego prasowania najbardziej efektywne będą nowoczesne żelazka z generatorem pary przydatne zwłaszcza wówczas, gdy nie możemy uporać się z zagnieceniami. Pewnym ułatwieniem może okazać się również prasowanie koszuli we właściwej kolejności. Zaleca się rozpoczynanie prasowania od małych elementów, przechodzenie do ramion, a następnie również do tyłu koszuli, który najlepiej prasować od lewej, a nie od prawej strony. Ostatnim krokiem jest wygładzenie przodu koszuli, choć wskazane jest również ponowne upewnienie się, że zarówno mankiety, jak i kołnierzyk są wolne od zagnieceń.

Aby koszula zachwycała swoim wyglądem, powinna być również we właściwy sposób przechowywana. Najwłaściwsze wydaje się trzymanie jej w szafie na wieszaku, na składanie koszul powinniśmy więc decydować się jedynie w ostateczności. Jeśli nie ma już innego wyjścia pamiętajmy o tym, aby składanie koszuli rozpocząć dopiero wówczas, gdy zapniemy ją na wszystkie guziki, zapobiegniemy bowiem w ten sposób niepotrzebnym zagnieceniom.

Jak dbać o koszulę?
pixel