Darmowa dostawa od 100,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać rozmiar?

Jak dobrać rozmiar?

Nie każda męska koszula sprawia wrażenie jednakowo eleganckiej, okazuje się przy tym, że na to, jak będzie odbierany noszący ją mężczyzna wpływ ma nie tylko to, jak drogi jest wybrany przez niego model. Owszem, jakość koszuli nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnego wrażenia, jakie wywołuje ten element męskiego stroju, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wcale nie mniej ważne wydaje się jej staranne dopasowanie. Jak zatem dobrać rozmiar koszuli, aby być zadowolonym z efektu końcowego?

Sprzedawcy koszul zwracają uwagę na to, że dopasowanie jej właściwego rozmiaru jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy jej przyszli właściciele znają dwa podstawowe wymiary. Kluczowe znaczenie ma oczywiście wzrost mężczyzny decydującego się na tego rodzaju zakup, nie bez znaczenia okazuje się jednak również rozmiar kołnierzyka. Udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, jak wysoki jest mężczyzna myślący o zakupie koszuli zazwyczaj nie należy do zadań zbyt skomplikowanych, gdy jednak zastanawiamy się nad tym, jak ustalić rozmiar kołnierzyka, na ogół bezradnie wzruszamy ramionami.

Jak dobrać rozmiar koszuli?
Jak dobrać rozmiar koszuli?

Na szczęście ustalenie rozmiaru kołnierzyka okazuje się zadaniem znacznie mniej skomplikowanym niż mogłoby się to początkowo wydawać. Aby poznać interesującą nas wartość wystarczy zmierzyć obwód szyi, a następnie powiększyć go o szerokość przynajmniej jednego palca. Działając w ten sposób zyskamy pewność, że kołnierzyk został starannie dopasowany, a jednocześnie nie będziemy musieli martwić się o to, że jego noszenie spowoduje problemy z oddychaniem.

Wzrost mężczyzny pozwala na ustalenie długości samej koszuli, a także jej rękawów, podczas mierzenia modelu, który w największym stopniu przypadł nam do gustu warto jednak mieć na uwadze również kilka innych zasad. Najważniejsza mówi o tym, że elegancka koszula powinna być na tyle długa, aby możliwe było swobodne włożenie jej w spodnie, nie powinno być przy tym tak obcisła, by osoby obserwujące jej właściciela mogła natychmiast stwierdzić, że ma on problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Zwyczajowo mankiety koszuli sięgają za nadgarstek, jeżeli jednak planujemy zakup koszuli noszonej do garnituru, zwróćmy uwagę i na to, czy pomiędzy nimi, a rękawem okrycia wierzchniego jest przynajmniej centymetr różnicy.

pixel